Aj keď pneumatiky na prvý pohľad vyzerajú oko veľkú kus gumy, ich zloženie je omnoho komplikovanejšie. Nesprávne skladovanie im môže v konečnom dôsledku uškodiť omnoho viac, ako ich zlé používanie. V prvom rade, by sme ich mali ochrániť od vplyvov počasia. Priame slnko, silný mráz, vietor, alebo kolísanie teplôt nadmieru oslabujú materiál, z ktorých sú vyrobené. Pri opätovnom obutí na auto, môžu byť i po jednej, či dvoch jazdách nepoužiteľné.
Pneumatiky môžete uskladniť dvoma spôsobmi. Prvým je ich odloženie v pneuservise, kde vám ich i prezúvajú. Za túto službu však musíte zaplatiť. V prípade, že navštevujete jeden servis dlhodobo, môžete toto uskladnenie dostať grátis, ako malú pozornosť za vašu vernosť. O takto uskladnené pneumatiky sa nemusíte starať. Druhou možnosťou je ich odloženie doma. Ak dodržíte niekoľko základných pravidiel, so zmenou počasia ich môžete opäť plnohodnotne používať.
- Pred tým, ako pneumatiky odložíte, ich najprv musíte poriadne umyť. Použite aj dostatočné množstvo čistiaceho prostriedku, aby ste odstránili všetku špinu aj mastnotu.
- Po umytí ich musíte dobre usušiť. Nikdy ich neodkladajte mokré a ani vlhké. poutierajte ich handrou a pokojne aj papierovými vreckovkami. Nezabudnite na žiadny záhyb. Následne nechajte pneumatiky aspoň dvadsaťštyri hodín na suchom a dobre vetranom mieste, aby uchli aj časti, ku ktorým sa nemôžete dostať.
- Skladovať, by ste ich mali v igelitových vreciach, alebo inak zabalené. Zabránite tak prísunu vlhkosti a vzduchu.
- Priestor kde ich skladujete, by mal byť dostatočne suchý. Vzdušná vlhkosť, by sa mala pohybovať maximálne okolo šesťdesiatich percent. Čím suchší bude priestor, tým lepšie to bude pre pneumatiky.
- Dôležitá je aj správna teplota. Nemala, by klesnúť pod štrnásť stupňov. Na druhej strane, nesmie byť vyššia ako dvadsať stupňov Celzia.
- Teplota nesmie ani kolísať. Mala by sa vždy pohybovať vo vyššie spomenutom rozhraní.